SPORBİLİNCİ

TİTİZLERİN DİKKATİNE! SPOR SALONLARINDAKİ EKİPMANLAR NE KADAR TEMİZ?

1 dak. okuma

Fitness ekipmanlarının ne kadar kirli olabileceğini öğrenmek ister misiniz? Aslında bakarsanız bu gerçekle karşılaşmak istemeyebilirsiniz. Fakat, ekipmanların değerlendirildiği FitRated adlı site, bu gerçekle yüzleşmemizi sağladı. 3 farklı spor salonu zincirindeki egzersiz bisikletleri, koşu bantları ve serbest ağırlıkları incelediler ve spor salonlarındaki ekipmanların bakteriden geçilmediğini gösterdiler.
Ortalama değerleri duymak ister misiniz? 0.007 metrekare başına 1 milyon bakteriden fazla olduğu belirtiliyor! Sizin için net bir şey ifade etmediyse şunu söyleyelim: Serbest ağırlıklardaki bakteri miktarı klozette bulunan bakteri sayısının yaklaşık 362 katı. Koşu bandında ise ortalama bir kamusal tuvalet musluğunun 74 kat fazlası bulunuyor! İncelenen bakterilerin %70’inin ise insan sağlığına zarar verme potansiyeli bulunuyor. Koşu bandı, kondisyon bisikleti ve serbest ağırlıklardaki bakteriler cilt, göz ve kulak enfeksiyonlarına neden olabiliyor. Yani elinize her dambıl alışınızda ya da koşu bandına her dokunuşunuzda kendinizi hastalık ve enfeksiyon riski altına sokuyor olabilirsiniz.
Bizden uyarması…
Bu yüzden spor salonundaki hijyeninize önem vermekle birlikte, çalıştığınız spor salonunun hijyen konusunda ne kadar titiz olduğunu bilin.
HERKESE BİLİNÇLİ SPORLAR!

ETİKETLER: , ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2019 | SporBilinci | Tüm Hakları Saklıdır. | SporBilinci@hotmail.com