SPORBİLİNCİ

SPOR VE SAĞLIK KONUSUNDA 10 ÖNEMLİ TAVSİYE!

2 dak. okuma

Merhaba bilinçli sporcular! Spor ve sağlık konusunda dikkat etmeniz gereken bazı önemli bilgileri size aktarmak istedim umarım faydalı olur

1- Spor ve sağlık konusunda hiçbir hareketin, hiçbir tekniğin ve hiçbir besinin mucizevi olmadığını bilmelisiniz.


2- Yoğun antrenmanlar, bunu başarabilen kişiler için iyi dinlenme ve iyi beslenme olduğu vakit kazanç sağlar. Bunun aksine çok çalışmak, çok fayda getirmez.


3- Kısa vadede görüntünüz için yaptığınız çalışmalar (kilo vermek, sarkoplazmik kas yapmak gibi) sporu bıraktığınız veya aynı formda devam etmediğiniz vakit tekrar eski halinize dönmenize neden olur. Bu yüzden uzun vadeli ve kalıcı hedefler planlayın.


4- Kalori hesabı yapmak kısa vadelik bir amaç için etkilidir ancak uzun vadede vakit kaybıdır. Önemli olan dengeli ve içeriği güvenilir besinler tüketmektir.


5- Profesyonel sporcular ilham verir, motivasyon sağlar. Onların yaptıklarını yapmak sizi onlar gibi yapmaz. Bu yüzden ilham ve motivasyonlarınızı kendi yaşantınıza göre uyarlayın.


6- Sağlık söz konusu olduğunda tek bir araştırmanın, tek bir hocanın dediği bilgileri kabul etmeyin. Aksi durumda, ciddi problemler yaşarsınız.


7- Her eleştirel bilgi doğru bilgi değildir. Bazen eleştirilen bilgiler de doğru olabilir. Kafa karışıklığında aklınıza başvurun.


8- Antrenman ve beslenmenizde sıkıcılığı önlemek için çeşitlilik yaratın.


9- Antrenmanlarınızda zamanınızı iyi değerlendirin. Kaybettiğiniz her vakit için kitap okuyabilir, film izleyebilirsiniz.


10- Başkası için faydalı olan bir bilgi, besin, yöntem vb. sizin için faydalı olmayabilir. Bu yüzden deneme-yanılma yöntemini kullanın.

HERKESE BİLİNÇLİ SPORLAR!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2019 | SporBilinci | Tüm Hakları Saklıdır. | SporBilinci@hotmail.com