SPORBİLİNCİ

SPOR PERFORMANSI VE SAĞLIK İÇİN 5 KİTAP ÖNERİSİ

2 dak. okuma

📚1.KİTAP- DÖNEMLEME
Tudor Bompa ve Gregory Haff tarafından yayımlanan "Dönemleme/Periyodizasyon" Kitabının son baskısıdır. İçeriği Spor branşlarında temel nitelik olan Kuvvet-Dayanıklılık-Güç-Patlayıcı Kuvvet gibi kavramlar ve daha fazlasının bir antrenör tarafından nasıl programlanacağı ve periyotlanacağını anlatan önemli kitapların başında gelen bir kitaptır.


📚2.KİTAP - ANTRENMAN BİLİMİ- Caner Açıkada
Dönemleme kitabından da referans alınarak hazırlanan bu kitap antrenörler için "Antrenman ilkeleri" Periyodizasyon"" "Form Antrenmanları" içeriğiyle ağır ve detaylı bir kaynak sağlıyor.


📚3.KİTAP- KİNESİYOLOJİ VE BİYOMEKANİK-Gül Şener- Fatih Erbahçeci
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon içeriklidir. Mesleki olarak veya genel bilgi edinimi olarak kullanılabilecek olan içeriği güzel olarak hazırlanmış bir kitaptır.


📚4.KİTAP- SAĞLIK HASTALIĞI- Carl Cederström
Çağımızda "Sağlıklı olmak" için çok çaba sarfediyoruz ancak "Sağlıklı olacağım" derken sağlığımızdan mı oluyoruz ? Siz de az hareket ettiğinizi düşünüyor ve yediklerinizin kalorisini he­saplıyor musunuz? Narşistlik,Kaygı ve suçluluk duygusu yaratan bu durum bir hastalık durumuna dönüşmekte...


📚5.KİTAP- SİZ KULLANIM KILAVUZUNUZ- Mehmet Öz
İçeriği basit ve yalın olarak çizimlerle dolanılmış olan güzel bir kitaptır. Basit ve pratik örneklerle hem yeni bilgiler öğrenmenizi hem de vücudunuzu tanımanızı sağlıyor.


👌Umarım önerdiğimiz kitaplar sizlere katkı sağlar ve bilinçli bir sporcu,antrenör olmanızı sağlar!
💡HERKESE BİLİNÇLİ SPORLAR!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2019 | SporBilinci | Tüm Hakları Saklıdır. | SporBilinci@hotmail.com