SPORBİLİNCİ

SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN 5 BESLENME KİTABI ÖNERİSİ

2 dak. okuma

📚1- DUYGUSAL BAĞIRSAK- Prof. Dr. Hüseyin NAZLIKUL
Bu kitap, Bağırsaklarımızı daha iyi tanımayı ve genel vücut sağlığımız için bağırsaklarımıza neden iyi bakmamız gerektiğini çok güzel bir şekilde açıklayan bir kitaptır. İçeriğindeki görseller ve enteresan bilgilerle sıkılmadan okuyabileceğiniz bir kitap.


📚2- BEYİN BAĞIRSAK- Dr.David PERLMUTTER
Bu kitap yine aynı şekilde bağırsaklarımızın sağlığının diğer vücut sağlığımız ile ilişkilerini açıklayan güzel bir kitap. Perlmutter’in Tahıl Beyin adlı kitabından sonra bağırsaklarımız ile ilişkili olan beynin sağlığını korumak için beslenme içeriğimizi nasıl ayarlamamız gerektiğini anlatan güzel bir kitaptır.


📚3- GERÇEK TIBBIN 10 ŞİFRESİ- Prof.Dr. Canan KARATAY
Sıklıkla eleştirilere mağruz kalan canan ablamızın ilgimi çeken tek kitabıdır. İçeriğinde bir çok hastalığın altında yatan KRONİK İNFLAMASYON ve İNSÜLİN ilişkinden sıklıkla bahsetmiş. Diğer kitaplarına da bol bol atıf yapmış ablamız. Ayrıca “Karatay bilimsel kaynak göstermiyor” diyenlere de kitabının her içeriğini kaynak göstererek anlatmış. Güzel bir kitap olmuş


📚4- KUANTUM BESLENME – ALKALİ DİYET 3- Dr. Ayşegül ÇORUHLU
Beslenme konusunda çoğu kitapta sıkılırım ancak Çoruhlu’nun bu kitabının muazzam bir ilgi çekiciliği oldu bende. İçeriğinde beslenmemizin atom altı yapılarıyla ilişkisinden bahsetmiş ve Fizik ve biyoloji ile ilgili olan çoğu kimsenin kafasında soru işareti bırakmayacak şekilde aktarmış. Beslenmeyi olaya farklı bir açıdan yaklaştıran ve Alkali beslenmenin önemini anlatan Çoruhlu’nun kitabını kesinlikle edinmelisiniz.


📚5- BESLENME YALANLARI VE GERÇEK BİLİM- Tim Spector
Beslenme konusunda sürekli bir şeyler okuyoruz. Peki okuduğumuz her bilgi doğru mu ? Kafamızda soru işaretleri oluşturacak ve okuduğumuz bilgilere karşı yaklaşımımızı sorgulatacak bu kitabı okumanızda yarar var.

💡 HERKESE BİLİNÇLİ SPORLAR!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2019 | SporBilinci | Tüm Hakları Saklıdır. | SporBilinci@hotmail.com