SPORBİLİNCİ

PUMP ETKİSİNİ ARTIRMANIN YOLLARI

1 dak. okuma

Merhaba Bilinçli sporcular! Bu paylaşımda sizlere bir önceki paylaşımlarımızda bahsettiğim “PUMP ETKİSİNİN FAYDALARI” üzerine şimdi pump etkisini nasıl artırabileceğinizden bahsedeceğim.

PUMP ETKİSİNİ ARTIRMAK İÇİN BAZI İPUÇLARI;


1- KARBONHİDRATA ÖNEM VERİN
Karbonhidrat,kas hücrelerinizin glikojen miktarını artırarak hücre hacmini artırır. Glikojenler,hücre içerisinde su miktarını da artırdığı için kaslarınızın da daha hacimli durmasını sağlar.
2- BOL SU TÜKETİN
Eğer yeterli miktarda su tüketimi sağlarsanız bu da kanınızdaki su miktarını artıracağı için kan hacminiz artar ve pump etkisine daha hızlı ulaşırsınız. Çalışma öncesinde ve çalışma esnasında su tüketimini unutmayın.
3- KREATİN VE NOX SUPPLEMENTİ KULLANIN
Kreatin bildiğiniz gibi hücre içinde su tutumunu sağlayan bir aminoasittir.
Buda Su tutumu ile birlikte hacimli görünümenizi sağlayacaktır. Ayrıca pump etkisi de kaçınılmaz.
NOX supplemeti ise vücutta nitrik oksit miktarını artırarak kasları besleyen damarların daha genişlemesini (dilatasyon) sağlıyor. Buda daha fazla oksijen ve kan ile birlikte pump etkisi demektir.
4- ANTRENMAN TEKNİKLERİ UYGULAYIN
Bu tür teknik çalışmalar pump etkisini de artıracaktır. Bunlar ; -super set –triset-giant set –önceden yorma-drop set gibi çalışmalardır.
5- SET ARASI DİNLENME SÜRESİNİ AZALTIN.
Setler arasında dinlenme sürelerini azaltmanız, az zamanda daha çok iş yapmanızı sağlar buda kan akışını artırır ve pump etkisi yaratır.

HERKESE BİLİNÇLİ SPORLAR!

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2019 | SporBilinci | Tüm Hakları Saklıdır. | SporBilinci@hotmail.com