SPORBİLİNCİ

POZ VERMEK KASLARI GELİŞTİRİR Mİ ?

2 dak. okuma

Merhaba bilinçli sporcular! Bu paylaşımı herkesin kas büyümesine (hipertrofi) karşı bakış açısını genişletmek üzere paylaşıyorum.
Çünkü bilindiği gibi kasların sadece olabildiğince ağırlık kaldırarak büyüyüp gelişebileceği görüşü var. Bunu inkar etmiyoruz ancak tek etkenin bu olmadığını söylüyorum.
➡️Kassal gelişimi sağlayan şuan türkiyede pekte bilinmeyen pek çok yöntem var. Ancak ben bunlardan birtanesi olan izometrik kasılma yani poz verme gibi durumlarda kasları sıkarak bekleme durumlarında DAHİ! kasların büyümesinin söz konusu olduğunu söylemek istiyorum. ➡️Herhangi bir ağırlık kullanmadan dahi kaslarınızı izometrik olarak sıkmak,kassal gelişim sağlayabilir.
Bu konuyla ilgili detaylı araştırmalar için kaynakları aşağıda vereceğim.
➡️Ancak burada dikkatinizi çekmek istediğim şey şu ; kas gelişimi için illa ağırlıkları yüklenip çalışmak zorunda değilsiniz sonuçta bu sporu SAĞLIK İÇİN yapıyorsunuz. 100 kilo kaldırabiliyorsunuz diye 100 kilo kaldırmanız gerekmiyor. 100 kilo ile 3 yapmak yerine neden 70 kilo ile 8 tekrar yapmayasınız ki ?
➡️eklemlerinizi ve bağ dokularınızı sürekli yıpranma yoluna sokmayın. Kassal gelişim için sadece yüksek ağırlık kaldırmaya alternatif bazı önerilerim var ;
📍1- Ağırlığı düşür, hareket tekrarını yavaşlat
📍2- Set arası dinlenme süresini azalt
📍3- Hareketi yaparken ağırlığı beklet
📍4- Kısmi tekrarlar yap
📍5- Set arasında POZ VER gibi…
HERKESE BİLİNÇLİ SPORLAR!


📚 KAYNAK : https://www.flexonline.com/training/can-posing-increase-muscle-mass
http://www.infinitelabs.com/posing-can-enhance-muscle-growth/
 

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2019 | SporBilinci | Tüm Hakları Saklıdır. | SporBilinci@hotmail.com