SPORBİLİNCİ

MESLEĞİMDE NASIL DAHA İYİ OLABİLİRİM ?

2 dak. okuma

Merhaba arkadaşlar. Bu paylaşımı benim gibi spor ve sağlık hakkında bilimsel olarak ilerlemek isteyen takipçilerimiz için yapıyorum. Bu konuda özellikle spor akademisi okuyan,yeni başlayan arkadaşlardan sıklıkla mesaj alıyorum.

1- Öncelikle okuduğunuz okul size yetmeyecek. Okuduğunuz okuldan çok bir şey beklemeyin. Okul,yaptığınız işi daha iyi yapmanızı sağlamayacak. Okul size temel katar,detayları öğrenmek için ARAŞTIRMA YAPIN.

2- Araştırma için zamanım yok demeyin, zamanı siz yaratırsınız. Otobüs duraklarında, ders aralarında, yolculuk esnasında, yatmadan önce, uyandıktan sonra dahi okumalar yapsanız günde fazladan 2-3 saat okuma yapmış olursunuz.

3- Güne bir hedef koyarak başlayın. Bugün 3 saat kitap okuyacağım ,1 kitap bitireceğim, 10 makale okuyacağım gibi. Hedefleriniz, hem kişisel olarak hemde mesleki olarak sizi geliştirecek şeyler olsun.

4- İstikrarlı,azimli olun. Yaptığınız işi severek yapmıyorsanız devamı gelmez. O yüzden ya sevdiğiniz işi yapın, ya da yaptığınız işi sevmenizi sağlayacak şeyler yapın. (Oyunlaştırın!)

5- Çevrendeki 5 insanın ortalaması kadarsındır. Bu yüzden çevrende sana yakın olan insanları tekrar değerlendir ve seni gerçekten geliştiren insanlar mı ? bir kere daha düşün. Değilse, sana katkı sağlayabilecek insanlar ile birlikte ol.

6- Eleştirel düşünün ve sürekli soru sorun,meraklı olun.Aynı bir çocuk gibi.. Yetişkinliğin en büyük problemi, düşünmeyi köreltmesidir. Bu yüzden yaptığınız işi daha iyi yapabilmek için neler yapmanız gerektiğini tekrar tekrar düşünün.

7- Para odaklı değil, mesleki başarı odaklı çalışın. Para zaten sonrasında gelecektir. Kaygı insanın çalışma becerisini düşürür unutmayın.

8- Önce oyunun kurallarını öğrenin, Sonra herkesten daha iyi oynayın! Herkesin yaptığını yaparsanız herkes gibi olursunuz. Farklı şeyler deneyin!

HERKESE BİLİNÇLİ SPORLAR!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2019 | SporBilinci | Tüm Hakları Saklıdır. | SporBilinci@hotmail.com