SPORBİLİNCİ

KETTLEBELL KULLANMANIZ İÇİN 8 NEDEN

2 dak. okuma

Merhaba bilinçli sporcular! Spor salonlarında sadece dumbell ve barbell kullanmakla yetinen bireyler olarak uzakta tuttuğumuz bir ekipman olarak kettlebell’in 8 faydasından bahsederek bu ekipmana karşı olan bilincimizi geliştirmek istiyorum.
Kettlebell (veya girya) kullanmak bize şu şekilde artılar oluşturabilir;


🔵1- GÜÇ ÇIKIŞINIZI GELİŞTİRİR
KB çalışmaları Kassal kuvvetinizin dayanıklılığını geliştirmekle birlikte uzun süreli dayanıklılıklarınızı da geliştirir. Bu şekilde yağ yakımı ve kondisyon gelişimi için de verimli bir çalışma sağlamış olursunuz.


🔵2- SÜREKLİ DEĞİŞEN AĞIRLIK MERKEZİNE KARŞI MÜCADELE ETME YETENEĞİ
çalışmalarda farklı bir kassal uyarı ile gelişim sağlayabilirsiniz


🔵3- GÜÇLÜ ÖNKOLLAR VE TUTUŞ YETENEĞİ KB çalışmaları gerçekten muazzam bir tutuş gücü gerektiren etki yaratabilir. Özellikle “kettlebell carry” hareketlerinde muazzam bir tutuş gücü sergilemem gerekiyor ve hareket bitiminde gerçekten tutuş gücüme etki ettiğini hissettiriyor.


🔵4- KARDİOVASKULER VE SOLUNUM YETENEĞİNİ
KB çalışmalarının çoğu baş üstünde gerçekleştiği için solunuma yardımcı olan kaslar bu çalışmalarda da devreye girmektedir bu esnada solunum kaslarınızı dahi antrene etmiş olursunuz.


🔵5- AZ YER KAPLAR
Fitness endüstrisi artık KB gibi ekipmanlarla çok daha az yer kaplayan ve diğer ekipmanlara göre daha az maliyetli olan ürünler ortaya çıkartmaya devam ediyor.


🔵6- KISA VE YOĞUN ÇALIŞMALAR
İyi hazırlanmış bir program ile yapacağınız kettlebell çalışmaları yüksek yoğunlukta yapılarak kısa sürede antrenmanınızı tamamlayabilir ve diğer maddelerde bahsettiğimiz faydaları görebilirsiniz.


🔵7- GÜÇ VE KARDİYO ANTRENMANLARI BİRARADA
Bilindiği gibi çoğu kişi ya kardiyo çalışmaları yapar ya da güç antrenmanları uygular. KB çalışmaları ile iki antrenmanı da uygulayabilirsiniz.


🔵8- HER YERDE KULLANILIR.
KB ile antrenman yapmak için illa spor salonuna gitmenize gerek yok. Evinize alacağınız KB ile evinizde,parkta,sahilde dahi çalışmalar yapabilirsiniz.

HERKESE BİLİNÇLİ SPORLAR!

📚KAYNAK
http://www.performbetter.com/webapp/wcs/stores/servlet/PBOnePieceView?storeId=10151&catalogId=10751&pagename=367

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2019 | SporBilinci | Tüm Hakları Saklıdır. | SporBilinci@hotmail.com