SPORBİLİNCİ

KASSAL GELİŞİM İÇİN ; ÖNCE ZAYIF BÖLGEYİ ÇALIŞTIR

2 dak. okuma


Merhaba bilinçli sporcular! Kassal gelişimde herkes bir şekilde kaslarını geliştirmeye çalışıyor ve bunun üzerine her yıl binlerce makaleler ve yüzlerce kaynaklar çıkartılıyor.
➡️Kassal gelişim için önemli bir otorite olan Brad Schoenfeld ve Glute Training söz konusu olduğunda dünya çapında söz sahibi olan önemli bir kişi olan Brat Contreras; “kaslarınızı geliştirmek istiyorsanız önce zayıf bölgenizi çalıştırarak işe başlamalısınız.” Diyor.
➡️Bodybuilding camiasında Joe Weider’i tanımayan yoktur. Bodybuilding ile uğraşıpta Weider’in “Weider Prensipleri” ni bilmeyen bir kişide bazı şeyleri ezbere yapıyordur demektir.
Weider prensiplerinde bugünün konusunu içeren “Kas önceliği prensibi” vardır.
🔵KAS ÖNCELİĞİ PRENSİBİ NEDİR?
➡️Bu prensibin temel içeriği şudur; antrenmana başladığınızda taze ve yüksek olan enerjinizi ilk önce zayıf kaslarınızı çalıştırarak başlayın. Ki zayıf bölgeniz, gelişime daha hızlı ayak uydursun.
➡️Antrenmanın başında yapacağınız bu sistem, zayıf kas gruplarınızı daha ağır ve yoğun bir şekilde çalıştırmanızı sağlayacaktır. Buda kas gelişimi ve güç artışında önemli etkiler sağlar.
➡️Bu şekilde yapacağınız çalışmalar ile zayıf kaslarınızı da geliştirebilir, böylece vücut geliştirmeniz daha dengeli bir şekilde gerçekleşir.
⚠️Unutmayın! Vücut, bir halkanın en zayıf noktası kadar güçlüdür. Eğer zayıf bir tricepslere sahipseniz; itiş gücünüz zayıflar ve Bench Press, Overhead press, Dumbell Press gibi hareketler yaparken hedef bölgenizi etkin bir şekilde çalıştacak ideal kiloları yakalayamayabilir veya çok çabuk yorulabilirsiniz. Veya zayıf bir biceps kaslarınız varsa çekiş gücünüz zayıflar ve barfiks,latpulldown,barbell row gibi hareketleri daha düşük kilolarla yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bu bakımdan zayıf bölgenizi güçlendirmek her zaman önceliğiniz olsun.
HERKESE BİLİNÇLİ SPORLAR!
📚KAYNAK:
https://www.t-nation.com/training/tip-train-your-weaknesses-first

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2019 | SporBilinci | Tüm Hakları Saklıdır. | SporBilinci@hotmail.com