SPORBİLİNCİ

FİTNESS EĞİTMENLERİ İÇİN 5 KİTAP ÖNERİSİ

2 dak. okuma

Merhaba bilinçli sporcular!
Kitap sever arkadaşlarımızdan sık sık mesajlar aldığım üzere bu paylaşımda sizlere tavsiye edeceğim 5adet kitaptan bahsetmek istiyorum. Bir fitness eğitmeninin bu kitapları okumuş olması son derece önemlidir. Kitapların içerisine 1tane beslenme ile ilgili kitap koydum ki beslenmeye karşı bakış açınızı son derece değiştirecektir.

📚1-SPORDA SAĞLIK BİLİNCİ VE İLK YARDIM
Uzman fizyoterapist Oğuz KANBİR'in kitaplarından son derece faydalı bulduğum bir kitabıdır. Spor sakatlıkları ve ilk yardım ile ilgili önemli bilgiler veriyor. Unutmayın. Spor sakatlık riski olan bir yerdir. Bu bakımdan spor sakatlıklarını ve ilk yardımı iyi bilmeniz gerekir.

📚2- NITELIKLI KUVVET ANTRENMANI
Antrenman bilimcisi Tudor BOMPA ve arkadaşlarının hazırlamış olduğu bu kitapta kuvvet, definasyon, dayanıklılık, maksimal güç gibi hedeflerin nasıl olması gerektiği ile ilgili sistematik bir bilgi veriyor. İçerisinde beslenme ile ilgili tavsiyelerde de bulunuyor. Bodybuilding ve fitness ile uğraşanların oöı adında fayda var.

📚3- İLK 20DAKİKA
New York Times yazarı olan Grechen REYNOLDS bilimsel bir şekilde aktarmış olduğu önemli bilgilerle olaylara karşı bakış açınızı genişletiyor ve sıradışı bilgilerle güzel konulara değiniyor. Okurken zevk alacağınıza eminim.

📚4- BİLDİĞİN GİBİ DEĞİL
Amerikan pediatri ve endokrinoloji profesörü olan Robert LUSTIG Obezite, kilo sorunları ve beslenme ile ilgili çok önemli konulara değiniyor. En az 2 kez okuyacağınızdan emin olduğum bir kitaptır. Beslenmeye karşı bakış açınızı değiştirecektir.

📚5- ANTRENMAN VE MÜSABAKA
Bir fitness eğitmeni, program hazırlama konusunda antrenman bilimine hakim olmalıdır. Bu konuda alanının başarılı eğitmenleri olan Osman KALYONCU, Gülşah ŞAHİN ve Sedat MURATLI nın hazırladığı antrenman bilimi ile ilgili çok sağlam temel bilgiler bulacağınız bu kitabı okumanız son derece önemlidir.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2019 | SporBilinci | Tüm Hakları Saklıdır. | SporBilinci@hotmail.com