SPORBİLİNCİ

FİTNESS EĞİTMENLERİ İÇİN 4 KİTAP ÖNERİSİ

2 dak. okuma

Merhaba bilinçli sporcular!
Son zamanlarda sıklıkla özellikle BESYO okumaya başlayan, belirli deneyimi olan ve FİTNESS EĞİTMENLİĞİ konusunda kendini geliştirmek isteyen kişilerden kitap önerileri mesajları alıyorum.
Bu paylaşımda sizlere BİLİNÇLİ bir FİTNESS EĞİTMENİNİN okuması gereken çok önemli konular içeren 4 adet kitap önerisinde bulunacağım.


📚 1. SPOR VE TIP Dr.Derya ŞENTÜRK
Spor hocaları,spor yazarları,fizyoterapistler ve meraklı olan herkes için yazılmış olan bu kitabın içeriğinde sporda sıklıkla yaşanılan sakatlıklar ve buna yönelik olarak yapılan tavsiyeler ve bilgiler bulunmaktadır. Herkesin kitaplığında mutlaka bulunması gereken bir kitap.


📚2. FİZİKSEL UYGUNLUK Prof. Dr. Kamil ÖZER
Kişiye özel bir program hazırlamadan önce o kişinin antrenman düzeyini ölçmek,risk faktörlerini bilmek ve o kişiye uygun bir program hazırlamadan önce yapılan test uygulamaları,önemli kurallar,değerlendirmeler ve program hazırlamada uygulanan yöntemlerden bahsedilmektedir. Kişisel Fitness Eğitmeniyseniz bu kitap başucunuzda dursun.


📚3. ANTRENMAN TEORİSİ Yrd.Doç.Dr. Uğur DÜNDAR
Antrenman bilgisi alanında güzel bir kaynak olan bu kitapta antrenman programı hazırlamada bilimsel temellere dayanan önemli noktalar açıklanmıştır. İyi bir antrenörün veya fitness eğitmeninin üstün antrenman bilgisi , diğer meslektaşlarından bir adım önde olmasını sağlar.


📚4. SPOR VE EGZERSİZDE VÜCUT BİYOMEKANİĞİ H.Serap İNAL
Vücut mekaniği kapsamında insan hareketlerinin incelenmesinde ve geliştirilmesinde etkin olan biyomekanik kuralları,fizik,matematik ve kinesiyoloji ile birleştirilek uygulamalı bir şekile harika bir yapı ortaya çıkarılmıştır.
İnsanın mekanik yapısını bilmek, yapılan çalışmalarda farklı bir bakış açısı kazanılarak daha sağlıklı ve emin adımlar atılmasında yardımcı olur.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2019 | SporBilinci | Tüm Hakları Saklıdır. | SporBilinci@hotmail.com