SPORBİLİNCİ

3 FARKLI FRONT SQUAT TUTUŞ TEKNİĞİ

1 dak. okuma

front squatta farklı kavrama teknikleri kendi ortamında bazı avantajlara sahiptir.


1. Resimdeki Olimpik stil kavrayış adından da anlaşılacağı gibi silkme gibi olimpik kaldırışlar yaparken geçiş evresinde avantajlar sağlamaktadır. Ancak bu teknik için iyi bir el bileği,omuz ve torakal mobilite gereklidir. Bu yüzden 3 teknik içerisindeki en zor tekniktir ve bu teknik ile squat yapmak eğitim gerektirir.


2. Resimdeki bodybuilding stil kavrayış ise mobilize gerektirmez. Bu yüzden genelde vücut geliştirme spor salonlarında sıklıkla bu teknik kullanılır. Dirsekleri dik tutmak bu teknikte bir süreden sonra zor olduğu için öne doğru devrilme riski vardır.


3. Resimdeki kayış ile front squat tekniği ise en kolayıdır. El bileği, omuz ve torakal mobilitesi zayıf olan kişiler için birebirdir. Tabiki kayış ile ve bodybuilding stili front squat yapmak kolay olacaktır ancak bu süreçte zayıf olan bu mobilitenin de çözülmesi gerektiğini bilmek gerekir. (İlerleyen paylaşımlarda değinilecektir.)
Son olarak her 3 stilde de front squat yaparken dikkat etmeniz gereken nokta dirseğinizin her zaman 90 derece hizada durmasını yani dik durmasını sağlamaktadır.

HERKESE BİLİNÇLİ SPORLAR!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2019 | SporBilinci | Tüm Hakları Saklıdır. | SporBilinci@hotmail.com